Tę książkę warto polecić szczególnie jednej grupie osób. Tym, którzy łatwo dają się dziś przekonać, że PRL był tworzony przez zabłąkanych idealistów. Że nie wszystko było takie złe. Że to też był nasz własny kraj, tylko taki trochę inaczej. Albo, że zajmowanie się przeszłością, męczenie trudnymi pytaniami jakichś starców, rozmaitych „Kiszczaków", to przejaw choroby umysłowej.

Czytaj więcej: Pozostali bezkarni

Tadeusz M. Płużański przekazuje do rąk Polaków książkę, której treść nakreśla zdanie umieszczone na okładce: „Reporterskie śledztwo o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani”.

Czytaj więcej: Bestie. Mordercy Polaków

Reżyser "śledczy" Jerzy Zalewski "przesłuchuje" Tadeusza M. Płużańskiego, PT Autora "Bestie Książki o oprawcach z Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, UB i IW mordujących w czasach stalinizmu Polaków za to, że domagali się wolności dla Polski i walczyli w obronie jej suwerenności i niepodległości.

Czytaj więcej: Jerzy Zalewski przesłuchuje Płużańskiego - wideo

Z kilkumiesięcznym poślizgiem wreszcie trafiła do sprzedaży papierowa wersja książki naszego autora Tadeusza M. Płużańskiego „Bestie”. To rzecz dziwna, ale o ile udało mi się zorientować, jest to pierwsza książka opisująca losy ludzi, którzy w latach 40. i 50. minionego wieku mordowali polskich patriotów.

Czytaj więcej: Bestie ciągle żywe

Tadeusz M. Płużański, autor dobrze znany Czytelnikom „Naszej Polski", jest autorem książki będącej kompendium wiedzy o terrorze komunistycznym w latach powojennych oraz próbach sprawiedliwego osądzenia oprawców po 1989 r.

Czytaj więcej: Efekt grubej kreski

W latach 1944-1956 stracono w Polsce kilka tysięcy osób należących do antykomunistycznych organizacji niepodległościowych. Ofiarami tych zbrodni byli także dawni więźniowie KL Auschwitz, w tym rtm. Witold Pilecki, twórca konspiracji wojskowej w tym największym niemieckim obozie, zaliczany przez historyków do sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu.

Czytaj więcej: Adam Cyra

Dopiero po latach, dzięki takim autorom jak Tadeusz Płużański i możliwości dobrania się do zasobów archiwalnych, można zdrapać politurę i kurz świętego spokoju i zapytać o zbrodnie.

Czytaj więcej: Bezkarni